Pedagógusképzés Baján

A Bajai Kultúrpalotában 2019. május 22-én - a bajai OTP Bankfiók és az OTP Fáy András Alapítvány közös szervezésében - valósulhatott meg pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tréning jellegű oktatása pedagógusok számára.

A képzés szemléletformálási céljai között szerepel, hogy a tréningek után az azokon résztvevők feladatuknak érezzék az értékteremtő emberi viselkedések, attitűdök példamutató prezentációját a következő generációk felé. Ezek közül az egyik legfontosabb fejlesztendő terület a pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási tudatosság kérdésköre, amelyre az az Alapítvány is felhívja a figyelmet.

A tréningmodul eredetileg az OTP Fáy András Alapítvány és a szlovákiai OTP Ready Alapítvány 2017-ben induló közös projektje során jött létre a Regionális Fejlesztési Alap és az Európai Unió támogatásával, az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretein belül.